Predseda talianskej Ligy Salvini Sorosovi: od Ruska sme nedostali ani euro

04.06.2018 19:52

Talianska Liga Severu (LN) odsúdila v pondelok vyjadrenia amerického miliardára a filantropa Georgea Sorosa, ktorý v nedeľu vyslovil pochybnosti, či táto pravicová a protiimigračná strana nedostala finančné prostriedky z Ruska, napísala agentúra AP.

George Soros sa vo svojom prejave prednesenom na ekonomickom fóre v severnom Taliansku zameral na proruskú agendu novej talianskej vlády, ktorú vytvorila euroskeptická Liga Severu a populistické Hnutie piatich hviezd (M5S).

Na otázku možného zasahovania Ruska do talianskej zahraničnej politiky Soros odpovedal, že ho presadzovanie „negatívneho vplyvu“ Ruska v Európe „veľmi znepokojuje“. Zároveň dodal, že Taliani majú právo opýtať sa, či Moskva finančne podporuje Ligu Severu.

Predseda Ligy Matteo Salvini v pondelok vyhlásil, že jeho strana „nikdy od Ruska nedostala ani líru, euro či rubeľ,“ i keď ruského prezidenta Vladimira Putina on osobne pokladá „za jedného z najväčších štátnikov“.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Vladimir Putin #George Soros #Matteo Salvini
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku