Fidesz chce zákonom zabrániť 'Sorosovej sieti' ovplyvňovať sudcov

05.06.2018 12:54
orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán je v dlhodobom spore s Georgeom Sorosom. Autor: ,

Maďarská vládna strana Fidesz upozornila v parlamente na to, že občianske združenia, akým je aj Helsinský výbor, organizujú prednášky sudcom.

Fidesz by preto chcel zákonom zabrániť tomu, aby organizácie, ktoré označuje za súčasť siete amerického finančníka Georgea Sorosa, ovplyvňovali sudcov, uviedol spravodajský server index.hu.

Vládna strana vyjadrila obavy z toho, že tieto občianske organizácie ohrozujú nezávislosť justície a pre krajinu môžu znamenať národno-bezpečnostné riziko.

Predseda parlamentného výboru pre legislatívu za Fidesz Csaba Hende na plenárnej schôdzi zákonodarného zboru povedal, že Sorosova sieť získava vplyv v justícii tým, že organizuje školenia, na ktorých presadzuje záujmy migrantov.

Hende oznámil, že od predsedníčky Celoštátneho súdneho úradu (OBH) Tünde Handóovej si vyžiadal listom informácie o tom, kto a z akých finančných zdrojov v minulosti organizoval školenia pre sudcov.

Štátny tajomník rezortu spravodlivosti Pál Völner zdôraznil, že aj právnou normou treba zaistiť „neporušiteľnosť sudcovskej integrity“.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Viktor Orbán #Fidesz #George Soros
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku