Bezpečnostná rada OSN uvalila sankcie na pašerákov ľudí v Líbyi

08.06.2018 07:13
migrant, utečenec, akcia, líbya, stredozemne...
Utečenci z Afriky na loďke v Stredozemnom mori v snahe dostať sa do Európy. Ilustračná snímka. Autor: ,

Bezpečnostná rada OSN vo štvrtok uvalila sankcie na šesť osôb pre podiel na pašovaní migrantov v Líbyi. Opatrenie bolo schválené po tom, čo ho prestalo blokovať Rusko, informovala agentúra Reuters.

Zmrazenie majetku šestici osôb a zákaz cestovania navrhlo minulý mesiac Holandsko podporované Francúzskom, Nemeckom, Britániou a Spojenými štátmi. Rusko si vyžiadalo podrobnejšie informácie o navrhovanom opatrení. Nakoniec schválenie sankcií umožnilo a opatrenie okamžite nadobudlo účinnosť.

Bezpečnostnú radu priviedlo k akcii video zjavne zachytávajúce afrických migrantov, ktorí sú predávaní ako otroci. „Vlani na jeseň našim svedomím pohli zábery migrantov predávaných v Líbyi ako otroci a Bezpečnostná rada prisľúbila podniknúť akciu. Dnešné sankcie vysielajú silný odkaz, že medzinárodné spoločenstvo je jednotné v úsilí o vyvodenie zodpovednosti voči páchateľom obchodovania s ľuďmi a ich pašovaniu,“ uviedla americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová.

Pašeráci ľudí pôsobiaci v chaosom zmietanej Líbyi poslali po mori do Európy, prevažne do Talianska, od roku 2014 už stovky tisíc migrantov. Tisícky z nich však plavbu na vratkých člnoch neprežili.

#pašeráci ľudí #Líbya #Bezpečnostná rada OSN
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
22,99
Jarona 13

Jarona 13

21,99
Ružový flower pot ružové ruže a biele alstromérie

Ružový flower pot ružové ruže a biele alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk