Prezident slobodnej časti sveta podal ruku brutálnemu diktátorovi, tweetujú experti

12.06.2018 07:13
summit trump-kim
Donald Trump a Kim Čong-un si podávajú ruku za rokovacím stolom. Autor: ,

Srdečný stisk rúk severokórejského vodcu Kim Čong-una a amerického prezidenta Donalda Trumpa sa dočkal množstva kritických reakcií na sociálnych sieťach.

Niektorí politickí komentátori aj ľudia diskutujúci na internete sú rozhorčení tiež zábermi na striedavo umiestnené americké a severokórejské vlajky, pred ktorými obaja štátnici pózovali novinárom.

President Donald Trump sa stretol so...
President Donald Trump sa stretol so severokórejským lídrom Kim Čong-unom. Autor: SITA/AP, Evan Vucci

Podľa kritikov šéf Bieleho domu diktátorovi krajine, ktorá hrubo porušuje ľudské práva, pomáha legitímne vystupovať na svetovej scéne.

„Tu máme prezidenta zo slobodnej časti sveta, ako si potriasa rukou s jedným z najbrutálnejších diktátorov v dejinách, s mužom obviňovaným zo zločinov proti ľudskosti. Stojí spoločne pred americkými a severokórejskými vlajkami,“ píše komentátor Steve Grzanich.

Aj odborníčka na Severnú Kóreu v americkom Wilsonovom centre Jean H. Leeová upozorňuje, aký význam má pre KĽDR stisk ruky Trumpa s Kimom. „V Severnej Kórei to bude vyzdvihované ako okamih, keď Spojené štáty uznali Severnú Kóreu ako seberovného,“ uvádza Leeová. Podľa nej skutočnosť, že americký prezident preletel polovicu sveta, aby sa stretol s vodcom „veľmi chudobnej a veľmi malej krajiny“, dáva Kimovi obrovskú legitimitu.

„Práve to mal Kim v úmysle, keď stupňoval svoje zbrojné testy. Chcel prinútiť amerického prezidenta, aby s ním zasadol k rokovaciemu stolu. Je pre mňa šokujúce sledovať, že mu dávame presne to, čo chcel,“ tvrdí Leeová.

#Twitter #summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una #reakcie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 17

Kytica Zimona 17

49,99
Passion ružové ruže

Passion ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk