V Mainzi pochovali 14-ročnú školáčku, ktorú zavraždil Iračan

12.06.2018 19:13
sussana, nemecko
Miesto, kde Iračan zavraždil štrnásťročnú nemeckú tínedžerku Sussanu Mariu F. Autor: ,

Štrnásťročnú nemeckú tínedžerku Sussanu Mariu F., ktorá sa stala v máji obeťou vraždy a ktorej telo našli iba začiatkom júna v okrajovej štvrti Wiesbadenu, pochovali v utorok v meste Mainz za účasti asi stovky smútočných hostí na tamojšom Židovskom cintoríne.

Smútočný obrad, ktorý bol neverejný, sprevádzali bezpečnostné opatrenia polície. K incidentom nedošlo, informovali internetové vydanie denníka Bild a tlačová agentúra DPA.

K vražde tínedžerky sa priznal Nemeckom odmietnutý žiadateľ o azyl z Iraku Ali B., ktorého počas víkendu deportovali z vlasti, kam ušiel pred spravodlivosťou, späť do spolkovej republiky.

Mladík mal podľa pôvodných informácií mať 20 rokov, avšak z dokumentov irackej ambasády v Berlíne, ktoré získali vyšetrovatelia, vyplýva, že v čase zločinu mal mať už 21 rokov. V prípade potvrdenia tejto ešte preverovanej skutočnosti mu hrozí podstatne tvrdší trest. Muž sa síce priznal k vražde dievčaťa, tvrdí však, že ju neznásilnil, čo ešte malo byť predmetom skúmania na základe vzoriek DNA.

Iračan je vo vyšetrovacej väzbe, a to v prísne stráženom väzenskom zariadení vo Frankfurte nad Mohanom.

#Nemecko #pohreb #Mainz
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku