Trump a Kim si vymenili pozvania na návštevu svojich krajín

13.06.2018 06:23
Donald Trump Kim Čong-un
Americký prezident Donald Trump so severokórejským lídrom Kim Čong-unom v hoteli Capella na ostrove Sentosa v Singapure. Autor: ,

Severná Kórea informovala, že jej vodca Kim Čong-un a prezident USA Donald Trump si počas utorkového summitu v Singapure vymenili pozvania na návštevu svojich krajín.

Ako spresnila severokórejská agentúra KCNA, Kim pozval Trumpa do Pchjongjangu „v čase, keď sa mu to bude hodiť“, a Trump adresoval Kimovi pozvanie na návštevu USA.

Podľa agentúry AP sa tieto pozvania zdajú byť prejavom diplomatickej zdvorilosti, pričom ich uskutočnenie môže závisieť i od pokroku v denuklearizácii KĽDR, ktorú Kim sľúbil Trumpovi počas ich utorkového summitu v Singapure.

KCNA tvrdí, že obaja lídri akceptovali pozvanie na návštevu druhej krajiny a vyjadrili presvedčenie, že tieto cesty poslúžia ako ďalšia dôležitá príležitosť na zlepšenie" vzťahov medzi ich krajinami.

AP pripomenula, že od skončenia kórejskej vojny, ktorá sa odohrala v rokoch 1950–53, sa neuskutočnila žiadna návšteva vedúcich predstaviteľov USA v KĽDR a zástupcov KĽDR v USA.

#summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk