Trumpov poradca sa kajá za slová o Trudeaovi, že "patrí do pekla"

13.06.2018 07:40
Peter Navarro
Peter Navarro Autor: ,

Obchodný poradca amerického prezidenta Peter Navarro oľutoval svoje vyjadrenie, že kanadský premiér Justin Trudeau "má zvláštne miesto v pekle", informovala v utorok agentúra DPA.

„Dovoľte mi sa opraviť, urobil som chybu,“ povedal Navarro na konferencii Wall Street Journal. „Použil som nevhodný jazyk,“ dodal Navarro, ktorý je šéfom Národnej rady pre obchod pri Bielom dome.

Trump cez víkend na sociálnej sieti Twitter oznámil, že nepodporí záverečné vyhlásenie summitu krajín G7 v Kanade. Odôvodnil to vyjadreniami kanadského premiéra Justina Trudeaua k novým americkým clám. Prezident USA pritom nazval kanadského premiéra „neúprimným“ a „slabým“.

Navarro následne pre reláciu Fox News Sunday povedal: „V pekle je zvláštne miesto pre každého zahraničného lídra, ktorý sa zapletie do zlých diplomatických bojov s prezidentom Donaldom Trumpom.“

Kanadský premiér Justin Trudeau predtým oznámil, že všetkých sedem štátov G7 podpísalo na záver summitu spoločné komuniké. Vzápätí však dodal, že jeho krajina bude pokračovať v odvetných opatreniach voči nedávno zavedeným americkým clám na export ocele a hliníka z krajín spojencov. Povedal, že nové clá sú pre Kanadu „urážlivé“ a že „Kanaďania sú síce zdvorilí a rozumní, ale nenechajú si rozkazovať“.

#USA #Peter Navarro #Kanada #Justin Trudeau #Donald Trump
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Sweet krémové ruže

Sweet krémové ruže

29,99
Flower bag farebné karafiáty

Flower bag farebné karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk