Ruská politička vyzvala ženy, aby počas MS nesexovali s cudzincami

Poslankyňa ruskej Štátnej dumy Tamara Pletňovová sa dočkala ostrej kritiky po tom, ako vyzvala ruské ženy, aby počas prebiehajúcich majstrovstiev sveta vo futbale nemali sex so zahraničnými mužmi.

14.06.2018 23:11
debata (27)

Pletňovová, ktorá v dolnej komore ruského parlamentu zastupuje Komunistickú stranu Ruskej federácie (KPRF), pre rozhlasovú stanicu Hlas Ruska uviedla, že nie je „nacionalistka“, ale je presvedčená, že ruské ženy by sa mali vyvarovať sexu s osobami „odlišnej rasy“, pretože „ich deti budú trpieť“.

Poslankyňa odpovedala na otázku ohľadom „detí olympijských hier“, čo je narážka na tvrdenie, že po letných olympijských hrách, ktoré sa konali v roku 1980 v Moskve, nastal v Rusku, resp. vtedajšom bývalom Sovietskom zväze prudký nárast pôrodnosti detí zmiešanej rasy, informuje stanica BBC.

Ako to chce monitorovať?

Pletňovová ďalej vyhlásila, že tieto deti ich zahraniční otcovia neskôr opustili. „Nie je až také zlé, ak sú otcovia rovnakej rasy, problémom je však, ak sú odlišnej rasy. Deti sú potom opúšťané a zostávajú tu žiť iba so svojimi matkami. Mali by sme rodiť iba deti našej vlastnej rasy,“ povedala 70-ročná poslankyňa.

Jeden z užívateľov sociálnej siete Twitter napísal, že by rád vedel, ako chce politička „monitorovať správanie Rusiek reproduktívneho veku“. Ďalší poukázal na iróniu, že Pletňovová v minulosti slúžila ako šéfka výboru Štátnej dumy pre národnosti. Iní účastníci internetových fór však obhajovali jej právo na slobodu slova.

Dmitrij Peskov, hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina, na otázku ohľadom Pletňovovej výrokov odpovedal, že Kremeľ s tým nemá nič dočinenia. „Čo sa týka našich ruských žien, rozhodnú sa samy,“ uviedol.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #MS 2018 vo futbale