Európsky azylový systém potrebuje zmenu, zhodli sa Macron a Conte

15.06.2018 18:39
Emmanuel Macron, Giuseppe Conte
Francúzsky prezident Emmanuel Macron (vpravo) na spoločnej tlačovej konferencii s novým talianskym premiérom Giuseppem Contem v Paríži. Autor: ,

Reakcia Európy na masovú migráciu sa neadaptovala na súčasnosť a potrebuje reformu. Vyhlásil to v piatok francúzsky prezident Emmanuel Macron po rokovaní s novým talianskym premiérom Giuseppem Contem, píše agentúra AP.

„Správna odpoveď je európska, ale súčasná európska odpoveď sa neprispôsobila,“ zhodnotil Macron počas spoločnej tlačovej konferencie s Contem. Francúzsky prezident upozornil, že európska solidarita si v uplynulých rokoch pri Taliansku neplnila svoju úlohu. Ako dodala AP, prevažne Taliansko je prvou európskou krajinou, cez ktorú prechádzajú migranti zo severnej Afriky.

Macron vyzval na širšiu ochranu európskych hraníc s tým, že súčasný systém nefunguje.

Nový taliansky premiér Macrona doplnil, že Taliansko aktuálne pracuje na návrhu „radikálnej zmeny paradigmy“ toho, ako Európa riadi migráciu.

Súčasné nariadenia Európskej únie ohľadne žiadostí o azyl podľa Conteho nefungujú. Taliansko plánuje predložiť svoj návrh na nový „integrovaný“ prístup k migrácii po 1. júli, keď Rakúsko prevezme polročné rotujúce predsedníctvo v Rade EÚ.

#Taliansko #Giuseppe Conte #Francúzsko #Emmanuel Macron
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

59,99
Grande červené ruže

Grande červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk