Sedemmetrový pytón v Indonézii zožral ženu

16.06.2018 20:09

V indonézskej provincii Juhovýchodné Sulawesi zožral sedemmetrový pytón ženu. Päťdesiatdeväťročná Wa Tiba bola nezvestná od štvrtka, keď sa vybrala skontrolovať si záhradu neďaleko svojej dediny na ostrove Muna. V sobotu o tom informoval náčelník obce.

Podľa náčelníka Farisa, ktorý používa len jedno meno, nezvestnú ženu išla hľadať do záhrady jej rodina v piatok, ale našla tam len jej veci vrátane sandálov a baterky. Následne po nej začali aj s ďalšími dedinčanmi pátrať a približne 50 metrov od miesta, kde našli veci, objavili hada s nafúknutým bruchom. Plaza zabili a odniesli do obce. „Keď hadovi rozrezali brucho, našli v ňom Tibyno telo, stále neporušené aj so všetkým jej oblečením. Prehltol ju od hlavy,“ uviedol Faris.

Záhrada obete sa podľa Farisa nachádza asi kilometer od jej domu v hornatej oblasti, kde sú jaskyne a útesy, v ktorých sa predpokladá, že žije mnoho hadov. V Indonézii a ďalších častiach juhovýchodnej Ázie je rozšírený pytón mriežkovaný (python reticulatus), ktorý patrí medzi najväčšie plazy na svete. Ten najprv svoju obeť zadusí a potom ju v celosti prehltne. Útoky pytónov na ľudí bývajú ojedinelé, v divočine tieto hady skôr lovia opice, prasatá a ďalšie cicavce. Vlani v marci pytón zožral v provincii Západné Sulawesi 25-ročného muža.

#úmrtie #pytón #indonézia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk