Zemetrasením postihnuté okolie Osaky sužujú prívalové dažde

20.06.2018 11:46

Prívalové dažde a ďalšie dotrasy zasiahli v stredu zemetrasením postihnutú oblasť na západe Japonska. Úrady varovali pred zosuvmi blata, informuje agentúra DPA.

Mesto Osaka a jeho okolie postihlo v pondelok zemetrasenie s magnitúdou 6,1. Predstavitelia japonského meteorologického ústavu JMA varovali pred „rastúcou hrozbou zosuvov blata a zrútených obydlí“, ako aj pred záplavami, búrkami, silným vetrom a rozvodnenými riekami. V niektorých častiach regiónu môže v stredu spadnúť až 300 milimetrov zrážok.

Zemetrasenie si vyžiadalo päť obetí a ďalších 400 ľudí utrpelo zranenia. Zhruba 1 600 osôb zostáva v evakuačných centrách v prefektúre Osaka z dôvodu obáv, že nastanú ďalšie dotrasy, uviedla japonská vláda.

Silný dážď, ktorý oblasť postihol v stredu, zmaril úsilie o obnovu v niektorých častiach Osaky, kde boli prerušené dodávky vody a plynu.

Japonsko sa nachádza na území, kde sa stretávajú štyri tektonické platne, preto je často postihnuté zemetraseniami. V krajine sa nachádza aj vyše 100 aktívnych sopiek.

#zemetrasenie #Osaka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku