Taliansko daruje ďalšie lode na posilnenie kapacity líbyjskej pobrežnej stráže

03.07.2018 07:39
loď, migrant
Migranti na palube lode organizácie Open Arms na ceste do Európy. Autor: ,

Taliansko daruje ďalšie plavidlá na pomoc líbyjskej pobrežnej stráži pri zastavovaní migrantov, ktorí sa na mori snažia dostať do Európy. Informovala talianska vláda.

Plavidlá budú z existujúcej flotily talianskej pobrežnej stráže a z loďstva talianskej finančnej a colnej polície Guardia di Finanza, uvádza sa vo vyhlásení po zasadaní kabinetu v Ríme.

Tlačová agentúra ANSA citovala talianskeho ministra dopravy a infraštruktúry Danila Toninelliho, podľa ktorého Líbya dostane 12 plavidiel, z toho desať od pobrežnej stráže.

Líbyjská pobrežná stráž už dostala vlani od Talianska štyri námorné jednotky, ako aj financie a výcvik, jej zdroje sa však naďalej považujú za zväčša nedostatočné, píše DPA.

Nová talianska vláda presadzuje prísnu protiimigračnú politiku a chce, aby boli utečenci zadržaní v Stredozemnom mori vrátení do Líbye. Taliansky minister vnútra Matteo Salvini nedovoľuje plavidlám prevádzkovaným humanitárnymi organizáciami vyloďovať migrantov v talianskych prístavoch. Námietky, že migrantom po návrate do Líbye hrozí mučenie a zneužívanie, označil za „lži“.

#Taliansko #Líbya #migrácia #migračná kríza #pobrežná stráž
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku