Taliansko daruje ďalšie lode na posilnenie kapacity líbyjskej pobrežnej stráže

03.07.2018 07:39
loď, migrant
Migranti na palube lode organizácie Open Arms na ceste do Európy. Autor: ,

Taliansko daruje ďalšie plavidlá na pomoc líbyjskej pobrežnej stráži pri zastavovaní migrantov, ktorí sa na mori snažia dostať do Európy. Informovala talianska vláda.

Plavidlá budú z existujúcej flotily talianskej pobrežnej stráže a z loďstva talianskej finančnej a colnej polície Guardia di Finanza, uvádza sa vo vyhlásení po zasadaní kabinetu v Ríme.

Tlačová agentúra ANSA citovala talianskeho ministra dopravy a infraštruktúry Danila Toninelliho, podľa ktorého Líbya dostane 12 plavidiel, z toho desať od pobrežnej stráže.

Líbyjská pobrežná stráž už dostala vlani od Talianska štyri námorné jednotky, ako aj financie a výcvik, jej zdroje sa však naďalej považujú za zväčša nedostatočné, píše DPA.

Nová talianska vláda presadzuje prísnu protiimigračnú politiku a chce, aby boli utečenci zadržaní v Stredozemnom mori vrátení do Líbye. Taliansky minister vnútra Matteo Salvini nedovoľuje plavidlám prevádzkovaným humanitárnymi organizáciami vyloďovať migrantov v talianskych prístavoch. Námietky, že migrantom po návrate do Líbye hrozí mučenie a zneužívanie, označil za „lži“.

#Taliansko #pobrežná stráž #migračná kríza #migrácia #Líbya
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

33,99
Elite červené ruže

Elite červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk