Južná Kórea po desaťročiach dočasne zrušila cvičenie civilnej ochrany

10.07.2018 09:32

Južná Kórea dočasne zrušila tohtoročné augustové cvičenie civilnej ochrany, ktorého cieľom je príprava civilného obyvateľstva na útok zo strany Kórejskej ľudovodemokratickej republiky. Informovala o tom agentúra AP.

Toto rozhodnutie Soulu prišlo po tom, čo Spojené štáty a Južná Kórea po summite amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una zrušili každoročné spoločné vojenské manévre.

Juhokórejské ministerstvo vnútra a bezpečnosti uviedlo, že dočasné zrušenie cvičenia civilnej ochrany nadväzuje na pozastavenie vojenského cvičenia v dôsledku nedávnych „zmien v juhokórejsko-severokórejských vzťahoch“ a iných bezpečnostných okolností. Ministerstvo dodalo, že v spolupráci s armádou vypracuje nový program cvičenia civilnej ochrany, ktorý sa začne realizovať od budúceho roka.

Okrem ochrany pred vojenským útokom budú súčasťou nového programu aj postupy v prípade prírodných katastrof či teroristických útokov.

Každoročné cvičenie civilnej ochrany sa v Južnej Kórei koná od roku 1968. Rok predtým sa totiž komando severokórejských špeciálnych síl pokúsilo spáchať atentát na vtedajšieho juhokórejského diktátora Pak Čong-huia.

#KĽDR #Južná Kórea #cvičenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet červené ruže s gypsophilou

Sweet červené ruže s gypsophilou

24,99
Perla červené ruže srdiečka

Perla červené ruže srdiečka

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk