Brit, ktorý sa priotrávil novičkom, je pri vedomí

10.07.2018 19:04
británia, novičok, polícia
Vyšetrovatelia na mieste, kde došlo k otrave novičokom. Autor: ,

Brit, ktorý sa pred desiatimi dňami so svojou partnerkou priotrávil nervovo paralytickou látkou typu novičok v juhozápadnom Anglicku, nadobudol vedomie. Oznámila to nemocnica v Salisbury, kde bol v kritickom stave hospitalizovaný. Žena sa zo svojho stavu nespamätala a zomrela v nedeľu.

„Konštatovali sme mierne, ale významné zlepšenie stavu Charlieho Rowleyho. Je v kritickom, ale stabilizovanom stave a je teraz pri vedomí,“ uviedla nemocnica vo svojom vyhlásení.

Vyšetrovatelia predpokladajú, že 45-ročný Rowley a o rok mladšia Dawn Sturgessová prišli pred necelými dvoma týždňami v Amesbury na juhu Anglicka do kontaktu s nervovou látkou nešťastnou náhodou. Teraz sa snažia zistiť, kde k nej prišli. Testy potvrdili, že sa s ňou dostali do kontaktu rukami. Britské médiá uviedli, že išlo o užívateľov drog.

Špekuluje sa, že dvojica z Amesbury mohla nájsť ampulku alebo injekčnú striekačku so zvyškami jedu, ktorý bol použitý v neďalekom Salisbury pred štyrmi mesiacmi pri útoku na 67-ročného bývalého ruského agenta Skripaľa a jeho 33-ročnú dcéru. Obaja len tesne unikli smrti a teraz prebývajú na utajovanom mieste. Aj oni boli v starostlivosti lekárov v Salisburskej nemocnici.

#Veľká Británia #Novičok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

33,99
Elite červené ruže

Elite červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk