Zomrel Andrej Brežnev, vnuk bývalého sovietskeho lídra

11.07.2018 09:15

Vo veku 57 rokov zomrel na Kryme vnuk bývalého sovietskeho vodcu Leonida Brežneva. Oznámila to v stredu agentúra TASS s odvolaním sa na informáciu regionálneho predstaviteľa.

Socha niekdajšieho dlhoročného generálneho...
Socha niekdajšieho dlhoročného generálneho tajomníka KSSZ Leonida Brežneva s neodmysliteľnými vyznamenaniami na hrudi. Autor: Boris Latta

Andrej Brežnev zomrel v utorok na následky infarktu myokardu. „Áno, naozaj zomrel. Jeho úmrtie zapríčinil srdcový infarkt,“ uviedol Konstantin Knyrik, predseda regionálnej organizácie ruskej nacionalistickej strany Rodina v krymskom Sevastopole, ktorej členom bol Andrej Brežnev.

Ekonóm a podnikateľ Andrej Brežnev sa narodil v roku 1961 v Moskve a dlhé roky bol členom Komunistickej strany Ruskej federácie. V posledných rokoch žil na Kryme, kde aj kandidoval v regionálnych voľbách za stranu Rodina. Tento ukrajinský polostrov v roku 2014 anektova­lo Rusko.

Leonid Iľjič Brežnev stále na čele Sovietskeho zväzu od roku 1964 až do svojej smrti v roku 1982. Dovolenky spravidla trávil vo svojej dači (letnom sídle) na Kryme, kde v posledných rokoch svojej vlády prijímal aj návštevy a delegácie.

#srdcový infarkt #Leonid Brežnev
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku