Japonsko aj naďalej trápi vlna horúčav, zabila dvoch ľudí

Najmenej dvaja ľudia zomreli v piatok pravdepodobne na úpal v dôsledku pokračujúcej vlny horúčav v mnohých častiach Japonska, kde teploty miestami presahujú 35 stupňov Celzia. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne médiá.

20.07.2018 13:07
Tokio, Japonsko, horúčavy Foto: ,
Tokijská radnica sa snaží ochladiť verejné priestory ľadovými kockami na uliciach.

Jednou z obetí je 63-ročná žena, ktorá upadla vo svojom dome v japonskom meste Kuvana do bezvedomia a neskôr zomrela. Ďalšiu 80-ročnú ženu údajne našli mŕtvu v jej dome v Tokiu. Predpokladá sa, že obe ženy zomreli na úpal, informovala tlačová agentúra Kjódo.

Japonská meteorologická služba varovala pred „životunebezpeč­nými“ horúčavami v mnohých častiach krajiny. Obyvateľov vyzvala na opatrnosť a odporučila im dodržiavať pitný režim a nevychádzať von z budov, ak to nie je potrebné.

Tento mesiac vlna horúčav zabila v Japonsku už desiatky ľudí. Len vo štvrtok v krajine evidovali najmenej desať mŕtvych a približne 2600 ľudí hospitalizovaných v dôsledku úpalu. Meteorologická služba predpovedá, že horúčavy budú trvať do konca júla.

Vlna mimoriadne horúceho počasia zasiahla Japonsko len týždeň po tom, ako na západe krajiny pri záplavách a zosuvoch pôdy vyvolaných prudkými lejakmi zahynulo približne 220 ľudí.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #Japonsko #horúčavy