Portugalci pašovali z Kene 14 kg heroínu, colníci ich odhalili

23.07.2018 10:59

Kontraband heroínu s hmotnosťou vyše 14 kilogramov odhalili maďarskí colníci na Medzinárodnom letisku Ferenca Liszta. Internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság v pondelok informovalo, že drogy v kufroch pašovali dvaja občania Portugalska.

Pasažieri prileteli do Budapešti z Kene s prestupom v Zürichu. Na colnej kontrole uviedli, že nemajú nič na preclenie. Príslušníci Národného úradu pre dane a clá (NAV) však prehľadali ich príručné batožiny i kufre.

Na základe zvyškov lepidla, ktoré našli v batožine, colníci usúdili, že kufre boli upravované. Napokon v nich zistili zdvojené steny, medzi ktorými bol schovaný biely prášok.

Laboratórne testy preukázali, že podozrivý prášok je heroín. Kontraband, ktorého hodnota na čiernom trhu presahuje 211 miliónov forintov (647.975 eur), NAV zhabal. Na dvojicu Portugalcov podali colníci trestné oznámenie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#drogy #letisko #colníci
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku