K havárii lietadla v Mexiku prispel náraz vetra

V severnom Mexiku havarovalo v utorok v silnej búrke lietadlo leteckej spoločnosti Aeromexico s viac ako 100 ľuďmi na palube, pričom nikto nezahynul. Osemdesiatpäť ľudí utrpelo zranenia, niektorí z nich vážne, informovala televízna stanica Sky News s odvolaním sa na miestne úrady.

01.08.2018 07:12
Lietadlo, havária, kalifornia Foto:
Záchranári pomáhajú zraneným preč z miesta nehody.
debata (2)

José Aispuro, guvernér štátu Durango, upresnil, že hospitalizovali celkovo 49 ľudí. Pilot, ktorý má popáleniny, a jedna ďalšia osoba sú vo vážnom, ale stabilizovanom sta­ve.

Lietadlo zasiahol náraz vetra

Stroj Embraer 190 núdzovo pristál krátko po štarte v poli neďaleko letiska v meste Durango. Podľa guvernéra zasiahol lietadlo po štarte náraz vetra, čím stratilo rýchlosť a narazilo na zem ľavým krídlom. Po poli sa kĺzalo v horizontálnej polohe, čím sa mohli aktivovať únikové nafukovacie šmykľavky a všetci pasažieri s posádkou sa zo stroja dostali, kým lietadlo nezachvátili ešte väčšie plamene.

„Našťastie sme našli všetkých 103 osôb – teraz vieme, kde každý je. To nás veľmi upokojuje,“ povedal guvernér Aispuro. Federálna vláda predtým informovala, že na palube bolo 101 ľudí, ale podľa guvernéra do toho nezarátali dve deti.

Pasažieri šli po nehode hľadať pomoc

Na televíznych záberoch bolo vidieť, ako z krovín čnie chvost lietadla a nad ním sa vznáša stĺp dymu. Reportér televíznej stanice Milenio uviedol, že pasažieri z lietadla išli po havárii smerom k diaľnici a hľadali pomoc.

Letecká spoločnosť Aeromexico uviedla na Twitteri, že lietadlo malo namierené z Duranga do metropoly Mexiko. Hovorca aerolínií však odmietol zverejniť zoznam pasažierov alebo ich štátnu príslušnosť.

2 debata chyba