Tretina konzervatívcov chce za lídra strany Borisa Johnsona

01.08.2018 22:25
boris johnson
Britský exminister zahraničia Boris Johnson. Autor: ,

Najobľúbenejším politikom medzi členmi britskej Konzervatívnej strany sa v júli stal bývalý minister zahraničných vecí Boris Johnson. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila webová stránka ConservativeHome.

Johnsona, ktorý z funkcie ministra odstúpil v júli, by ako nového lídra Konzervatívnej strany chcelo vidieť 29 percent z 1300 účastníkov prieskumu z radov konzervatívcov.

Druhým najobľúbenejším konzervatívnym politikom je medzi členmi Konzervatívnej strany minister vnútra Sajid Javid, za ktorého hlasovalo 19 percent respondentov. Na treťom mieste v každomesačnom prieskume skončil s 13 percentami prominentný poslanec a zástanca tvrdého brexitu Jacob Rees-Mogg.

V Johnsonovom prípade ide o najlepší výsledok od marca 2016, keď tento bývalý starosta Londýna vystúpil na podporu odchodu Británie z Európskej únie.

Johnson z funkcie šéfa britskej diplomacie odstúpil v júli na protest proti plánu premiérky Theresy Mayovej na odchod Británie z Únie. Krátko pred Johnsonom sa svojho postu vzdal aj minister pre brexit David Davis, ktorému však tento krok k zvýšeniu preferencií u členov konzervatívnej strany nepomohol a v najnovšom prieskume sa umiestnil až na šiestom mieste za ministrom životného prostredia Michaelom Goveom.

#Boris Johnson #konzervatívci #Konzervatívna strana #Veľká Británia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
56,99
Flower box čierny šesťhran červené ruže

Flower box čierny šesťhran červené ruže

73,99
Elite červené ruže Grand

Elite červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk