V rámci vyšetrovania otravy novičkom testujú dva odpadkové koše

Britská polícia, vyšetrujúca prípady otravy nervovoparalytickou látkou novičok, poslala vo štvrtok dva odpadkové koše z anglického mesta Salisbury do vojenského výskumného laboratória na testy. Informovala o tom agentúra AP. Na otravu novičkom zomrela žena a ochorel muž, jej partner.

02.08.2018 14:41
novičok, británia, otrava, policajt, oblek Foto: ,
Forenzní vyšetrovatelia oblečení v ochrannom odeve, Salisbury.
24

Londýnska Metropolitná polícia uviedla, že vo štvrtok vzala dve nádoby na odpadky spoza obchodov v Salisbury, 145 kilometrov juhozápadne od Londýna, a previezla ich do laboratória. Tento krok polície nasledoval po rozhovoroch detektívov s Charliem Rowleym z mestečka Amesbury, ktorý sa zotavuje po júnovej otrave. Jeho partnerka Dawn Sturgessová zomrela. Dvojica bola vystavená účinkom novička. Rowley podľa svojich slov prišiel do kontaktu s látkou novičok 30. júna a potom ochorel, napísala na svojom webe stanica Sky News.

Polícia predpokladá, že partneri zaobchádzali s fľaškou obsahujúcou spomínanú bojovú nervovoparalytickú látku. Tá istá toxická látka bola použitá aj pri útoku na bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju Skripaľovú v Salisbury v marci.

Británia obviňuje z útoku na Skripaľovcov ruskú vládu, Moskva toto tvrdenie odmieta.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
24 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Britínia #Novičok