Polícia zachránila z púšte 11 podvyživených detí

Americká polícia zachránila jedenásť podvyživených detí, ktoré zadržiavali v zlých podmienkach na opustenom pozemku na púšti v štáte Nové Mexiko. Pozemok sa nachádzapri obci Amalia a okrem detí tam policajti našli aj piatich dospelých - tri ženy a dvoch ťažko ozbrojených mužov. Podľa kancelárie tamojšieho šerifa sa na mieste nachádzali deti vo veku jeden až pätnásť rokov, ktoré nemali topánky, mali na sebe staré oblečenie a vyzerali ako "utečenci z tretieho sveta".

06.08.2018 12:54
Asýria, púšť, sucho, Irak, zem, mesto,... Foto:
Ilustračné foto.
debata (2)

Polícia prehľadala pozemok po tom, ako dostala správu „Hladujeme a potrebujeme jedlo a vodu“. Muži zákona miesto, kde deti našli, opísali ako malý zakopaný príves prikrytý plachtou, v ktorom nebola tečúca voda ani elektrina. Jediné jedlo, ktoré tam našli, bolo pár zemiakov a škatuľka ryže. Zatiaľ nie je známe, ako sa deti na miesto dostali.

Šerif okresu Taos Jerry Hogrefe pre televíziu ABC News uviedol, že deti boli hladné, smädné a špinavé. „Som policajtom tridsať rokov, ale nikdy som nevidel nič takéto. Je to neuveriteľné. Boli vychudnuté, bolo im vidno rebrá, boli špinavé a veľmi sa báli,“ povedal. Všetky deti si vzali do starostlivosti miestne sociálne služby.

Ozbrojených mužov, ktorých polícia zatkla, identifikovali ako Siraja Wahhaja a Lucana Mortena. Spomínané tri ženy neskôr prepustili. Podľa Hogrefeho muži, ktorí mali pozemok pod kontrolou, zrejme ženám a deťom „vymyli mozgy“ a oni sa ich potom báli. Podľa amerických médií je spomínaný Wahhaj podozrivý z únosu jeho trojročného syna, ten však medzi spomínanými jedenástimi deťmi nebol.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #deti #USA #Nové Mexiko #väznenie