Explózia v Bologni má dve obete a desiatky ranených

Na najmenej dve obete a viac ako 60 zranených, z toho vyše tucta vážne, sa zvýšila bilancia explózie cisternového kamióna, ku ktorej došlo v pondelok na diaľnici neďaleko letiska talianskeho mesta Bologna. Informovali o tom svetové tlačové agentúry s odvolaním sa na talianske médiá.

06.08.2018 15:23 , aktualizované: 17:49
Bologna, výbuch Foto: ,
Pohľad na miesto výbuchu.
debata (4)

Po výbuchu vozidla došlo k reťazovej reakcii, viacerým výbuchom v okolí, sčasti aj iných motorových vozidiel, ktoré vzplanuli po tom, čo na ne dopadli horiace kusy explodovaného kamióna, ale aj ku kolapsu časti diaľničného mosta. Podľa televízneho kanála TRC došlo i k výbuchu reštaurácie, pred ktorou bolo zaparkované motorové vozidlo. Explózia rozbila okenné tabule, mnohí sa domnievali, že došlo k zemetraseniu.

Koordinátor zásahu hasičov na mieste nešťastia hovoril o mimoriadne silnej tlakovej vlne. Ich prácu značne sťažovali vysoké teploty.

Príčina explózie nie je zatiaľ známa.

Explózia na autostráde, ktorá vedie pri Bologni pozdĺž tamojšieho letiska, nenarušila prevádzku vzdušného prístavu. Polícia hermeticky uzavrela viacero cestných komunikácií.

Z dejiska stúpal podľa dostupných fotografií hustý dym a na parkovisku boli viditeľné horiace motorové vozidlá.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #výbuch #Bologna