Talianska polícia našla v palivových nádržiach lode 20 ton hašiša

09.08.2018 18:02

Viac ako 20 ton hašiša v cene až 200 miliónov eur našla talianska polícia v palivových nádržiach lode Remus plávajúcej pod panamskou vlajkou. Informoval o tom vo štvrtok denník La Repubblica. Policajti loď zastavili v medzinárodných vodách a eskortovali ju do prístavu sicílskej metropoly Palermo. Jedenásťčlenná posádka z Čiernej Hory bola zadržaná a obvinená z medzinárodného obchodu s drogami.

Výskumné plavidlo Remus, ktoré na mori lodiam v núdzi dopĺňa palivo, vyplávalo z Kanárskych ostrovov do Turecka s medzipristátím v Egypte. Zastaviť sa predtým malo aj v Palerme. Pri pobreží severnej Afriky však posádka opakovane vypla automatický identifikačný systém (AIS), ktorý vysiela polohu plavidla.

Talianska polícia sa preto so zvolením panamských úradov rozhodla zasiahnuť a 31. júla loď zastavila v medzinárodných vodách neďaleko Sicílie. V prístave policajti vyprázdnili palivové nádrže a našli v nich 650 vriec s drogou. Dôkladná prehliadka lode trvala šesť dní.

Severoafrický hašiš bol zrejme určený pre európsky trh, usúdila talianska polícia. Najväčším svetovým producentom tejto drogy je Maroko, odkiaľ do Európy smeruje zvyčajne cez Španielsko, uviedol Úrad OSN proti drogám a zločinu (UNODC).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Taliansko #drogy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku