Z jedného pohrebu bude desať. V Peru sa na kare otrávilo 10 ľudí

10.08.2018 07:22
peru
Peruánski záchranári transportujú osobu, ktorá sa otrávila jedlom na kare v dedinke San José de Ushua. Zomrelo najmenej 10 ľudí. Autor: ,

Najmenej desať ľudí zomrelo v Peru po tom, čo sa počas pohrebnej hostiny otrávili podávanými pokrmami.

Ďalšie viac ako štyri desiatky ľudí previezli do nemocníc a niektorí sú vo vážnom stave, informoval denník El Comercio.

Smútočná slávnosť sa odohrávala v pondelok v horskej dedine San José de Ushua blízkosti juhoperuánského mesta Ayacucho.

„Boli sme v dome nebožtíka, a ako býva zvykom, pohostili nás večerou. Potom, čo sme sa najedli, sa jednej z jeho dcér urobilo zle. Mysleli sme, že to bol prejav smútku, ale potom sa to prihodilo ďalším ľuďom,“ povedala denníku jedna zo šťastnejších stravníkov Rosangela Diazová, ktorá hostinu prežila bez vážnejšej ujmy.

Časť pacientov previezli do nemocnice v meste Arequipa, najvážnejšie prípady letecky do metropoly Limy. Takmer dve desiatky ľudí sú naďalej vo vážnom stave.

Pitvy mŕtvych tiel preukázali, že išlo o silnú otravu, nie je však zatiaľ úplne jasné, aká látka ju spôsobila a ako sa do pokrmu dostala. Hostia podľa vyšetrovateľov konzumovali najmenej tri druhy pokrmov a nápojov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pohreb #Peru #otrava jedlom
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku