Kimova vláda kritizuje USA: Urobili sme ústupky, stále ste nestiahli sankcie

10.08.2018 13:16
Trump Kim summit
Prezident USA máva do fotoaparátu popri tom, ako sa prechádza s vodcom KĽDR Kim Čong-unom v hotelovom areáli po pracovnom obede na summite v Singapure. Autor: ,

Vláda v Pchjongjangu skritizovala Spojené štáty za to, že stále nestiahli sankcie uvalené proti Severnej Kórei.

Severokórejské ministerstvo zahraničia uviedlo, že podniklo rôzne ústretové kroky a USA stále konajú podľa „zastaraného scenára“, čím ohrozujú snahy o denuklearizáciu.

Tento starý scenár podľa ministerstva „používali všetky predchádzajúce americké vlády, avšak neuspeli“. Ministerstvo tiež obvinilo amerických predstaviteľov, že „idú proti zámerom prezidenta (Donalda) Trumpa“, pričom šíria „nepodložené obvinenia“ a „zúfalo sa pokúšajú o zintenzívnenie medzinárodných sankcií a tlaku“.

Severná Kórea ostáva zaťažená sériou medzinárodných i amerických sankcií pre jej jadrový program a raketové testy. Spojené štáty trvajú na tom, že sankcie stiahnu, až keď sa krajina úplne denuklearizuje.

Prezident Trump a severokórejský líder Kim Čong-un sa v júni dohodli, že budú pracovať na denuklearizácii Kórejského polostrova. Ako presne to však chcú dosiahnuť, ostáva nejasné.

#Severná Kórea #KĽDR #Kim Čong-un
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica žltý  flower box kocka craspédia

Kytica žltý flower box kocka craspédia

29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk