Pri streľbe v Kanade zahynuli štyria ľudia, polícia obvinila 48-ročného muža

, 10.08.2018 14:20, aktualizované: 11.08.2018 18:54
Kanada, streľba, polícia, policajt
Na zábere vidieť miesto činu. Autor: ,

Dvaja zo štyroch zabitých pri streľbe, ku ktorej došlo v piatok v meste Fredericton na juhovýchode Kanady, sú policajti. Oznámila to polícia v provincii New Brunswick.

Kanadská polícia v sobotu následne obvinila muža za usmrtenie dvoch policajtov a dvoch civilistov počas piatkovej streľby v meste Fredericton v provincii New Brunswick. Prostredníctvom vyhlásenia v sobotu informovala, že 48-ročného Matthewa Vincenta Raymonda zatkli a obvinili zo štyroch vrážd prvého stupňa.

Úrady identifikovali obete ako strážnika Robba Costella, strážničku Saru Burns, Donnieho Robichauda a jeho priateľku Bobbie Lee Wright. Motív strelcovho konania nie je známy.

Námestník náčelníka polície vo Frederictone Martin Gaudet uviedol, že strážnici reagovali na hlásenia streľby v bytovom komplexe. Po príchode na miesto podľa jeho slov našli dvoch mŕtvych civilistov a následne sami zahynuli po tom, ako boli zastrelení. Spoločnosť Horizon Health, ktorá zabezpečuje zdravotnú starostlivosť v mene provinčného ministerstva zdravotníctva, uviedla, že Raymond je jedinou osobou, ktorú v súvislosti so streľbou ošetrili.

Streľba sa odohrala v čase, keď sa Kanada vyrovnáva so sériou násilností. V júli napríklad muž spustil v Toronte streľbu na rušnej ulici a zabil dvoch ľudí a ďalších 13 zranil, pričom aj on sám zomrel. V apríli zase v Toronte muž vrazil dodávkou do chodcov na ulici a zabil desiatich a zranil 14 ľudí.

#streľba #Kanada
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica žltý  flower box kocka craspédia

Kytica žltý flower box kocka craspédia

29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk