Nehodu vrtuľníka v Japonsku neprežilo deväť členov posádky

Všetci deviati členovia posádky pátracieho a záchranného vrtuľníka, ktorý sa v piatok zrútil v horách v japonskej prefektúre Gunma, pri nehode zahynuli. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

11.08.2018 11:25
japonsko, vrtuľník, nehoda Foto:
Vyšetrovatelia na mieste havárie vrtuľníka v Japonsku.
debata

Na palube helikoptéry Bell 412EP boli siedmi záchranári a dvaja zamestnanci leteckej spoločnosti. Podľa zástupcov prefektúry záchranári našli posledného člena posádky v sobotu a vyhlásili ho za mŕtveho.

Vrtuľník v oblasti monitoroval horskú cestu pre horolezcov, ktorú plánovali otvoriť tento víkend. Vo vzduchu mal byť dve hodiny, ale po približne hodine od vzletu stratil kontakt a zrútil sa. Podľa svedkov, ktorých citovali japonské médiá, bolo hmlisté počasie a stroj pred pádom letel príliš nízko. Kyodo News informuje, že podľa GPS dát sa helikoptéra otočila minútu predtým, ako stratila spojenie. Stroj nemal zapisovač letových údajov.

Vyšetrovanie incidentu pokračuje v horách aj v sobotu. Príčina nehody zatiaľ stále nie je známa. Podľa predstaviteľov prefektúry bola helikoptéra stará 20 rokov a v apríli jej vymenili motor. Znova lietať začala v júni a odvtedy nezaznamenala žiadne chyby.

debata chyba
Viac na túto tému: #Japonsko #vrtuľník #nehoda vrtuľníka