V USA v štáte Nebraska popravili prvého väzňa smrtiacou injekciou

14.08.2018 19:48
Carey Dean Moore, poprava, nebraska, smrtiaca...
Carey Dean Moore (60), ktorého odsúdili na smrť za vraždu dvoch taxikárov v Omahe v roku 1979, bol prvým väzňom popraveným v Nebraske smrtiacou injekciou. Autor:

V americkom štáte Nebraska v utorok vykonali prvú popravu po viac ako 20 rokoch. Využili pri tom smrtiacu injekciu s obsahom nikdy predtým nevyskúšanej kombinácie štyroch látok vrátane silného opiátu fentanylu.

Poprava naposledy v roku 1979

Carey Dean Moore (60), ktorého odsúdili na smrť za vraždu dvoch taxikárov v Omahe v roku 1979, bol taktiež prvým väzňom popraveným v Nebraske smrtiacou injekciou. V tomto štáte vykonali popravu naposledy v roku 1979, a to s použitím elektrického kresla.

Svedkovia podľa agentúry AP uviedli, že počas Moorovej popravy zjavne nedošlo k žiadnym komplikáciám.

Popravili ho tri roky po tom, ako zákonodarcovia v Nebraske zrušili trest smrti. O rok neskôr však došlo k jeho opätovnému zavedeniu. Republikánsky guvernér Pete Ricketts uviedol, že sa tým splnila vôľa voličov v tomto konzervatívnom štá­te.

Čelil už siedmim termínom popravy

Moore čelil už siedmim termínom popravy, odkedy ho odsúdili, ale vždy ju odložili vzhľadom na právne námietky a spochybňovanie, či predchádzajúcu zmes v smrtiacej injekcii zakúpili legálne. Pre niektorých príbuzných Moorových obetí to už trvalo príliš dlho a teraz dúfajú, že jeho meno a zločiny už konečne zmiznú zo správ médií.

#USA #trest smrti #Nebraska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku