0

Nahlasovanie údajov o cestujúcich zabránilo v Belgicku 18 únosom

17.08.2018 11:39
pas, cestovný pas, doklad, cestovanie,...
Ilustračné foto. Autor:

V Belgicku zatkli už desiatky zločincov, odkedy letecké spoločnosti musia od 1. apríla povinne hlásiť ministerstvu vnútra údaje o cestujúcich, uviedla v piatok tlačová agentúra Belga.

Minister vnútra Jan Jambon v rozhovore pre denníky De Tijd a L'Echo potvrdil, že sa podarilo identifikovať 834 osôb, ktoré boli zaregistrované v policajných databázach.

Špeciálna preverovacia jednotka s názvom Útvar pre informácie o cestujúcich (PIU), je súčasťou krízového strediska federálneho ministerstva vnútra. Tento tím sa skladá z približne 30 osôb z radov polície, štátnej bezpečnosti, vojenskej spravodajskej služby a colnej správy. Jeho účastníci mapujú cestovné zvyky a správanie potenciálnych členov zločineckých sietí a teroristických organizácií.

Letisková polícia na popud PIU zasahovala pri asi desiatich percentách z celkového počtu 834 osôb identifikovaných v policajných databázach. Vďaka týmto zadržaniam sa podľa ministerstva vnútra podarilo zabrániť 18 únosom detí a bolo zatknutých osem dôležitých priekupníkov s drogami.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #drogy #Belgicko #únos detí #letecké spoločnosti #Jan Jambon