840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie. Výsledky priniesol v nedeľu týždenník Journal du Dimanche, ktorého údaje prevzala tlačová agentúra AP.

19.08.2018 20:14
debata (23)

Podľa zverejnených zistení je potrebné vykonať opravy na tretine z celkove 12 000 mostov, ktoré sú vo Francúzsku v správe štátu. Približne sedem percent týchto mostov je pritom v stave, ktorý predstavuje „riziko zrútenia“. K tomu by mohlo dôjsť už v najbližších rokoch, pokiaľ zostanú príslušné výdavky na súčasnej úrovni.

Paríž predstavil súhrnné výsledky tohto auditu ešte v júli, na aktuálnosti však nabrali po tom, ako sa v utorok zrútil diaľničný most v talianskom Janove, kde prišlo o život najmenej 43 ľudí.

Vláda francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona už skôr prisľúbila dodatočné výdavky v oblasti infraštruktúry, pričom obvinila zo súčasnej situácie svojich predchodcov a upozornila, že problémom sú aj zhusťovanie premávky a čoraz častejšie extrémy počasia.

Audit sa nevzťahuje na tisíce ďalších mostov vo Francúzsku, o ktoré sa starajú súkromné podniky alebo miestne samosprávy, nútené v ostatných rokoch znižovať rozpočtové výdavky.

23 debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #Most #audit