Katalánska polícia vyšetruje útok muža s nožom ako teroristický čin

Ako teroristický čin vyšetruje katalánska polícia útok nožom vyzbrojeného muža, ktorý v pondelok ráno prenikol v meste Cornella de Llobregat pri Barcelone na policajnú stanicu.

20.08.2018 10:30 , aktualizované: 14:48
Španielsko Katalánsko polícia útok obeť Alžírčan Foto: ,
Zriadenci odvážajú do márnice telo muža, ktorý ráno v meste Cornela de Llobregat za pokriku "Alláhu akbar" zaútočil nožom na dôstojníka na policajnej stanici. Polícia útočníka zastrelila.
debata (16)

Komisár Rafel Comes na tlačovej konferencii uviedol, že polícia útočníka kričiaceho „Alláhu akbar“ zastrelila po tom, ako sa mu podarilo dostať do budovy a vytiahnuť nôž.

Na policajných staniciach v Španielsku po incidente posilnili bezpečnosť. Polícii pomáhajú s vyšetrovaním incidentu i španielske tajné služby, informovala agentúra AP.

Komisár Comes uviedol, že útočník okolo 05.45 h vyzváňal policajtom na stanici a žiadal, aby ho vpustili dovnútra. Keď mu vyhoveli a vpustili ho dnu, vytiahol „veľký nôž“ a vyrútil sa na policajtov.

Podľa Comesa išlo zjavne o premyslený útok, ktorý polícia „momentálne“ hodnotí ako „teroristický čin“

Domnelý útočník, ktorého doposiaľ neidentifikovali, žil neďaleko policajnej stanice. Mal pri sebe doklady vrátane preukazu totožnosti, ktorých autenticitu polícia preveruje.

Comes povedal, že polícia vyšetruje mužovo zázemie a momentálne čaká na vydanie príkazu na prehliadku jeho bytu.

Komisár ďalej uviedol, že polícia doposiaľ nenašla nič, čo by pondelňajší incident spájalo s útokmi v mestách Barcelone a Cambrils, ktoré si pred rokom v auguste vyžiadali dovedna 16 obetí.

Zdroje oboznámené s prípadom už predtým informovali, že útočníkom bol Alžírčan žijúci v Španielsku.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #terorizmus #Španielsko #teroristický útok #Katalánsko