Microsoft je podozrivý z účasti na nekalých obchodoch v Maďarsku

24.08.2018 07:36

Americkí kriminalisti preverujú spoločnosť Microsoft pre podozrenia, že sa zaplietla do korupcie pri predaji programového vybavenia v Maďarsku. Oznámil to vo štvrtok denník Wall Street Journal. Podozrenie sa týka kancelárskych programov Word a Excel.

Podľa ministerstva spravodlivosti USA nie je vylúčené, že Microsoft predával v Maďarsku svoje programové produkty cez sprostredkovateľov, ktorým tovar dodával za výrazne znížené ceny. Sprostredkova­teľskej spoločnosti potom programy predávali vládnym úradom za takmer plnú cenu.

K transakciám malo dochádzať v rokoch 2013 a 2014. Americkí vyšetrovatelia majú podozrenie, že rozdiel v cene, ktorý sprostredkovatelia inkasovali, použili potom na podplatenie maďarských vládnych úradníkov.

Microsoft podľa newyorského denníka začal vnútorné vyšetrovanie. Firma už odvolala štyroch zamestnancov svojej budapeštianskej pobočky a ukončila obchodné kontakty so štyrmi maďarskými spoločnosťami.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Microsoft
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku