Bavorská pohraničná polícia zatiaľ podala 1750 trestných oznámení

27.08.2018 15:56
bavorská pohraničná polícia, nemecko, polícia,...
Bavorská pohraničná polícia vykonáva kontroly na hranici s Rakúskom. Autor: ,

Bavorská pohraničná polícia za prvé dva mesiace svojho fungovania zistila 220 nedovolených prekročení hraníc a podala 1750 trestných oznámení. Na tlačovej konferencii pri hraničnom priechode s Rakúskom Freilassing to v pondelok uviedol bavorský minister vnútra Joachim Herrmann (CSU).

Herrmann konštatoval, že pohraničníkom sa podarilo odhaliť 220 nedovolených prekročení hraníc, 475 porušení zákona o omamných látkach, 100 priestupkov proti norme o držaní zbraní alebo 125 deliktov súvisiacich s falšovaním dokumentov. Policajti, ktorých zatiaľ v útvare slúži 500, tiež zaznamenali 640 dopravných priestupkov.

Bavorská pohraničná polícia, ktorá má mať do piatich rokov 1000 členov, začala svoju činnosť začiatkom júla. Okrem iného má na starosti náhodné kontroly v pohraničnom pásme pri Rakúsku a Česku. V prípade Rakúska pohraničná polícia vykonáva na rôznych miestach tiež časovo obmedzené hraničné kontroly, ku ktorým pristúpila po dohode so spolkovou políciou, ktorá je za ne predovšetkým zodpovedná.

Naďalej ale bavorskej pohraničnej polícii chýbajú niektoré kľúčové kompetencie – z hraníc napríklad nemôže sama o sebe nikoho vrátiť a poslať späť do Rakúska. Aj preto zriadenie útvaru opakovane kritizovali zástupcovia bavorskej opozície, ktorí v ňom vidia predovšetkým predvolebný manéver vládnucej Kresťansko-sociálnej únie (CSU).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nemecko #Bavorsko #pohraničná stráž
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku