McCain vyzval Američanov, aby prekonali politické rozdiely

28.08.2018 07:56
John McCain
John McCain sa v rozlúčkovom liste tiež vyznal z toho, že pre neho bola česť slúžiť Spojeným štátom. Autor: ,

Zosnulý americký senátor John McCain vyzval v posmrtne zverejnenom rozlúčkovom liste svojich krajanov, aby prekonali hlboké politické rozdiely.

„Oslabujeme našu veľkosť, keď zamieňame vlastenectvo s klanovou rivalitou,“ napísal republikán McCain v liste, ktorý v pondelok vo Phoenixe prečítal bývalý manažér jeho prezidentskej kampane Rick Davis. Ako „klanová rivalita“ sa v USA často označuje súperenie dvoch tradičných strán – republikánov a demokratov.

Nezmieriteľné nepriateľstvo podľa McCaina rozosieva po celom svete iba „odpor, nenávisť a násilie“.

USA budú slabšie, „ak sa budeme schovávať za múrmi namiesto toho, aby sme ich zbúrali, ak budeme pochybovať o sile našich ideálov, namiesto toho, aby sme im verili a videli ich ako najväčšiu hnaciu silu zmien, ktoré tu vždy boli“, napísal McCain. Týmito slovami narážal na politiku súčasného prezidenta Donalda Trumpa, ktorý v predvolebnej kampani sľúbil postaviť múr na hraniciach s Mexikom, aby zastavil pašerákov drog i ľudí.

McCain sa v liste tiež vyznal z toho, že pre neho bola česť slúžiť Spojeným štátom. Pripustil, že robil aj chyby, ale dúfa, že jeho láska k Amerike ich preváži.

„Nezúfajte kvôli súčasným ťažkostiam, ale vždy verte v nádej a veľkosť Ameriky, pretože tu nie je nič nevyhnutné. Američania sa nikdy nevzdávajú. Nikdy sa neschovávajú pred históriou. My históriu píšeme,“ uviedol McCain v závere svojho odkazu.

Senátor McCain podľahol v sobotu vo veku 81 rokov komplikáciám súvisiacim s rakovinou mozgu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#USA #John McCain
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku