V Británii odsúdili muža, ktorý chcel zabiť premiérku Mayovú

Na najmenej 30 rokov väzenia až doživotie odsúdili v piatok v Británii sympatizanta extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) Naa'imura Zakariyaha Rahmana, ktorý pripravoval útok na sídlo britských premiérov Downing Street 10 a mal v úmysle zabiť predsedníčku vlády Theresu Mayovú. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

31.08.2018 17:36
mayová Foto: ,
Šéfka britskej vlády Theresa Mayová.
2

Rahman (21), obyvateľ severného Londýna, bol uznaný za vinného z prípravy teroristických činov na území Británie. Konkrétne mal vykonávať prieskum cieľovej lokality a zakúpenia batohu a tašky, ktoré mali byť neskôr vybavené podomácky vyrobenými výbušnými zariadeniami. Okrem toho zložil aj sľub vernosti džihádistickej organizácii IS.

Podľa obžaloby mal v úmysle nastražiť výbušninu pred vchodom do sídla britskej premiérky na londýnskej ulici Downing Street. Po explózii nálože chcel preniknúť do Mayovej kancelárie a v následnom chaose ju zabiť. Pri sebe mal mať nože, obranný sprej a vestu s výbušninami. Počítal pritom s tým, že pri útoku aj on sám príde o život.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #Islamský štát #Theresa Mayová