V Tripolise platí výnimočný stav, z väzenia ušlo vyše 400 väzňov

03.09.2018 06:26

V súvislosti s bojmi medzi súperiacimi militantnými skupinami, ktoré si od minulého pondelka vyžiadali najmenej 39 mŕtvych a desiatky zranených, prevažne civilistov, vyhlásila líbyjská vláda podporovaná OSN v hlavnom meste Tripolis výnimočný stav. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.

Vzhľadom na nebezpečnú situáciu v meste slúži toto opatrenie podľa vlády na ochranu civilného obyvateľstva. Kabinet tiež vyzval znepriatelené strany, aby rešpektovali prímerie dohodnuté v stredu.

Príčina vypuknutia bojov, v ktorých boli okrem strelných zbraní použité aj granátomety, nie je známy. Príslušníci milícií, ktoré proti sebe bojujú, vládu v Tripolise podporujú.

Chaos v Tripolise využilo viac ako 400 väzňov, ktorí untiekli z jeho z tamojších väzenských zariadení. Po vzbure sa odsúdencom podarilo otvoriť brány a utiecť, uviedla v nedeľu miestna polícia. Stráže úteku nezabránili, pretože sa báli o svoj vlastný život.

V čase úteku väzňov prebiehali v blízkosti väznice, kde sú umiestnení bežní zločinci a prívrženci bývalého vládcu Muammara Kaddáfího, boje.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Líbya #väzenie #Tripolis
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku