Proti krajnej pravici demonštrovalo v Hamburgu 10-tisíc ľudí

05.09.2018 21:45

Zhruba 10-tisíc ľudí sa v Hamburgu zúčastnilo protestu proti pravicovému extrémizmu a nenávisti voči cudzincom.

Účastníci chceli vyjadriť nesúhlas s demonštráciou, ktorú zvolal spolok „Merkelová musí preč“, za ktorým podľa nemeckej rozviedky stojí krajná pravica. Podľa rozhlasu NDR sa akcia spolku namierená hlavne proti migračnej politike kancelárky Angely Merkelovej zúčastnilo zhruba len 180 osôb.

Demonštrácia spolku „Merkelová musí preč“ sa zúčastnil okrem iného zástupca šéfa hnutia vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu (Pegida) aj najmenej jeden funkcionár protiimigračnej strany Alternatíva pre Nemecko (AFD). Rečníkov ale prehlušili protestné výkriky protidemonštrantov.

Vzhľadom k udalostiam posledných dní v saskom meste Chemnitz, kde vyvolala protesty vražda nemeckého občana, z ktorej sú podozriví migranti, dohliadalo na obe demonštrácie v Hamburgu značné množstvo policajtov. Na mieste boli pripravené vodné delá i jazdná polícia. Rozviedka pred konaním protestov varovala, že by k násilnostiam mohlo dôjsť aj zo strany ľavicových extrémistov. Demonštrácie sa ale nakoniec obišli bez výtržností.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nemecko #demonštrácia #Hamburg
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku