Policajti začali s likvidáciou tábora migrantov na severe Francúzska

Francúzska polícia začala vo štvrtok likvidovať tábor prisťahovalcov v blízkosti mesta Grande-Synthe v departemente Nord v regióne Nord-Pas-de-Calais na severe Francúzska.

06.09.2018 12:42
debata (4)

Informoval o tom spravodajský portál Voix du Nord. Pripomenul, že na tomto mieste polícia likvidovala podobné tábory aj v máji i vlani v septembri.

Podľa radnice mesta sa v Grande-Synthe zdržiava celkovo asi 800 ilegálnych prisťahovalcov, z ktorých približne 500 až 650 si začiatkom júna začalo stavať svoje prístrešky v blízkosti železničnej stanice. Miestni obyvatelia tento priestor volajú „Malá džungľa“.

Zástupca prefekta mesta Dunkerque, Eric Etienne, pre médiá spresnil, že polícia koná na základe súdneho rozhodnutia zo 7. júna 2018.

Na operácii sa zúčastnilo asi 200 policajtov, približne 20 hasičov, niekoľko príslušníkov civilnej ochrany, ako aj zamestnanci Francúzskeho úradu pre imigráciu a integráciu (OFII), ktorých úlohou je pomôcť rodinám prisťahovalcov v komunikácii so špecializovanými centrami. Imigrantov previezli buď do týchto integračných centier, alebo na policajné komisariáty, kde posúdia ich situáciu.

Situácia s utečencami vo francúzskych mestách vyvoláva veľkú nespokojnosť miestnych obyvateľov, ktorí sa obávajú najmä zvýšenia zločinnosti a zníženia hygienických štandardov v inkriminovanej oblasti.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #migranti
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy