Mogheriniová pred novinármi uviedla, že sa stretla a rokovala s každým prezidentom zvlášť. Priznala, že ťažkosti stále „pretrvávajú“, vyjadrila však presvedčenie, že Vučič aj Thaci sú stále odhodlaní pokračovať v dialógu a v nadchádzajúcich mesiacoch dosiahnuť právne záväznú dohodu o komplexnej normalizácii vzťahov v súlade s medzinárodným právom. Podľa jej slov by sa ďalšie kolo rokovaní malo uskutočniť koncom septembra, ešte pred všeobecnou rozpravou Valného zhromaždenia OSN.
Začiatkom tohto týždňa Mogheriniová vyjadrila nádej, že obaja prezidenti sa v piatok posunú o krok dopredu, vyriešia doteraz nevyjasnené otázky a pripravia pôdu pre uzavretie dohody na budúci rok, 20 rokov od vypuknutia bojov v Kosove.
Piatkové rokovania pritiahli zvýšenú pozornosť médií aj preto, že Vučič podporil myšlienku vzájomnej výmeny územia – odovzdať časť južného Srbska (Preševské údolie) osídleného prevažne etnickými Albáncami výmenou za pripojenie severnej časti Kosova, v ktorej dominujú etnickí Srbi. Takýto krok je považovaný za možné „historické“ riešenie sporu medzi Srbmi a Albáncami.
Avšak namiesto pokroku v rokovaniach sa piatok niesol v znamení napätia. Vučič sa odmietol stretnúť s Thacim a vrátil sa do Belehradu hneď po skončení stretnutia s Mogheriniovou. Dôvodom je skutočnosť, že kosovské úrady mu neumožnili navštíviť vodovod v meste Gazivode na severe Kosova, na ktoré si robia nárok obe strany. Stále nie je jasné, či Vučič uskutoční návštevu severného Kosova naplánovanú na 8. a 9. septembra, v rámci ktorej mal vystúpiť aj pred komunitou kosovských Srbov.
Thaci v Bruseli uviedol, že chápe záujem srbských úradov o riešenie problémov Srbov v Kosove, ale dodal, že návšteva, akú plánoval Vučič, sa musí vopred oficiálne dohodnúť s kosovskou stranou, čo nebol tento prípad.