Ruskému hackerovi hrozí v USA 92 rokov za mrežami

08.09.2018 08:35

Ruského občana, ktorý je podozrivý zo spoluúčasti pri odcudzení veľkého objemu počítačových dát o klientoch jednej z amerických finančných inštitúcií, vydali z Gruzínska do USA, kde mu hrozí súhrnný trest 92 rokov väzenia. Informoval o tom v sobotu úrad federálneho prokurátora USA. Informovala o tom agentúra TASS.

Moskovčan Andrej Ťurin (35) je podozrivý z preniknutia do počítačových systémov patriacich okrem iného finančným štruktúram, obchodníkom s cennými papiermi a médiám, ktorá sa špecializujú na problematiku finančníctva.

Podľa vyšetrovateľov Rus sa zaplietol do krádeže osobných údajov o viac ako 100 miliónov zákazníkov týchto organizácií, vrátane „80 miliónov klientov jednej finančnej inštitúcie pôsobiacej na Manhattane.“

Americké úrady podľa agentúry AP tvrdia, že Ťurin s komplicmi sa zmocnili stoviek miliónov dolárov, ktoré získali vďaka protizákonným finančným schémam.

Americkí vyšetrovatelia tvrdia, že ruský občan bol zapletený do najväčšej krádeže osobných údajov klientov finančných inštitúcií v dejinách USA.

Ťurina v noci na sobotu v USA predviedli pred príslušný súd na predbežné vypočúvanie. Podľa agentúry Bloomberg Ťurin pred sudcom vyhlásil, že je nevinný. Najbližšie pojednávanie s ním sa uskutoční 25. septembra,

Manhattanský prokurátor Geoffrey S. Berman uviedol, že v situácii, keď Američania čoraz viac využívajú internetové bankovníctvo, môže mať krádež ich osobných údajov ničivé následky pre ich finančnú prosperitu a niekedy trvá aj roky, kým sa z nich spamätajú. Podľa Bermana „dnešné vydanie (Ťurina) predstavuje významný míľnik pre vymáhateľnosti práva v boji proti počítačovým útokom zameraným na naše dôležité finančné inštitúcie.“

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rusko #USA #hacker
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku