Nemci do Afganistanu vrátili už 16. lietadlo s migrantmi, v krajine tečie krv

12.09.2018 08:48, aktualizované: 09:11

Deportačné lietadlo z Nemecka s 20 neúspešnými afganskými žiadateľmi o azyl pristálo v stredu v skorých ranných hodinách miestneho času na letisku v Kábule, píše agentúra DPA.

Od decembra 2016 ide v poradí už o 16. hromadný deportačný let z Nemecka. Vrátane tohto najnovšieho tak Nemecko doposiaľ späť do Afganistanu poslalo dovedna 369 mužov.

Krátko po skupinovej deportácii zo začiatku júla, keď z Nemecka vyhostili 69 ľudí, spáchal jeden z nich po príchode do Afganistanu samovraždu. Dvadsaťtriročný mladík žil pred deportáciou do Kábulu v Nemecku osem rokov.

Kritici majú voči týmto deportáciám námietky, pretože Afganistan je podľa ich slov stále nebezpečný. V krajine sú totiž stále aktívne radikálne hnutie Taliban a teroristická organizácia Islamský štát (IS).

Počet obetí atentátu v Nangarháre stúpol na 68

Iba v tomto týždni sa odohral veľký bombový útok v provincii Nangarhár, ktorý si vyžiadal životy najmenej 68 ľudí. Informovali o tom v stredu miestne úrady, podľa ktorých zranenia utrpelo 165 ľudí.

K samovražednému atentátu došlo v utorok v meste Džalálábád. Samovražedný útočník sa vyhodil do vzduchu uprostred skupiny ľudí protestujúcich voči miestnemu policajnému šéfovi.

Tento útok sa zaradil k najtragickejším za posledné mesiace, konštatovala agentúra Reuters. Afganská polícia pritom varovala pred útokmi na podobné zhromaždenia, i keď v súvislosti s kampaňou pred parlamentnými voľbami vypísanými na október.

Fundamentalistické hnutie Taliban, ktoré ovláda časti Afganistanu, zodpovednosť za utorkový útok v provincii Nangarhár odmietlo. Neprihlásila sa k nemu ani žiadna iná organizácia. Agentúra AP však poznamenala, že povstalci Talibanu a extrémistickej organizácie Islamský štát sú aktívni práve na východe Afganistane, osobitne v provincii Nangarhár.

#Nemecko #migranti #deportácie #Afganistan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

17,99
Perla žlté narcisy

Perla žlté narcisy

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk