Putin: Južná Kórea je významným partnerom Ruska

12.09.2018 08:57
putin, I Nak-jon
Vladimir Putin počas stretnutia s juhokórejským premiérom I Nak-jonom. Autor: ,

Južná Kórea je veľmi dôležitým partnerom Ruska, vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin, ktorý je podľa vlastných slov spokojný s tým, ako sa vzťahy medzi oboma krajinami pohli dopredu.

Kremeľský vodca to povedal počas stretnutia s juhokórejským premiérom I Nak-jonom popri Východnom ekonomickom fóre (VEF), ktoré sa koná vo Vladivostoku na ruskom Ďalekom východe, informuje agentúra Jonhap. Putin ďalej vyzdvihol stabilný nárast v obchodnej a hospodárskej spolupráci medzi Moskvou a Soulom, tvrdia juhokórejskí činitelia.

Putin uviedol, že objem obchodu sa vlani zvýšil o 27 percent a o osem percent v prvej polovici tohto roku. Putin taktiež poznamenal, že Rusko sa usiluje rozvinúť myšlienku „deviatich mostov“, s ktorou prišiel juhokórejský prezident Mun Če-in na vlaňajšom VEF-e. Tento návrh odkazuje na deväť kľúčových oblastí spolupráce medzi Ruskom a Južnou Kóreou vrátane lodného staviteľstva, ťažby zemného plynu, výstavby železníc, dodávok elektrickej energie a poľnohospodárstva.

I Nak-jon tlmočil Putinovi pozdrav od Muna, ktorý sa tiež chcel zúčastniť na tohtoročnom fóre, ale je príliš zamestnaný dialógom so Severnou Kóreou, uvádza Jonhap. Juhokórejský premiér povedal Putinovi, že Soul je vďačný za pomoc ruského prezidenta pri úsilí upevňovať bilaterálne vzťahy a realizovať denuklearizáciu a mierový proces na Kórejskom polostrove.

I Nak-jon Putinovi odovzdal Munovo pozvanie na návštevu Južnej Kórey v blízkej budúcnosti.

#Južná Kórea #Vladimir Putin #Ruska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku