V čínskom meste Mi-šuej vrazilo auto do ľudí, 11 mŕtvych

Do davu na námestí mesta Mi-šuej v centrálnej Číne vrazilo v stredu večer vozidlo typu SUV, pričom jedenásti ľudia zahynuli.

12.09.2018 20:07 , aktualizované: 13.09.2018 08:54
Čína vozidlo ľudia zrážka obete Foto:
Na snímke z videa zranení ľudia počas ošetrenia v nemocnici v meste Hengyang v činskej provincii Chu-nan po útoku vozidlom.
debata (3)

Ďalších 44 osôb utrpelo zranenia a muselo byť hospitalizovaných, uviedla vo štvrtok agentúra AP.

Polícia zatkla podozrivého vodiča, ktorý po náraze do ľudí z automobilu ešte vyskočil a na obete zaútočil bodnou zbraňou. Incident sa odohral v provincii Chu-nan. Polícia zrážku vyšetruje a v správach čínskych médií sa neobjavili zmienky o terorizme alebo iných motívoch.

Polícia identifikovala podozrivého ako 54-ročného Číňana Jang Can-jüna, ktorý si už odpykal niekoľko trestov odňatia slobody za podpaľačstvo či napadnutie.

Podľa miestnych úradov bol útočník už v minulosti odsúdený aj za pašovanie drog či krádeže. Svojim najnovším činom sa vraj „chcel pomstiť spoločnosti“.

AP pripomína, že v Číne došlo v minulých rokoch na verejných miestach k násilným útokom vrátane podpaľačstva či bombových útokov na autobusy či budovy. Niekedy ich spáchali ľudia, ktorí si riešili svoje osobné problémy alebo pociťovali krivdu zo strany spoločnosti. Občas sa takéto útoky pripisovali militantným separatistom, aj keď v minulých rokoch ich bolo pomenej.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #útok #Čína #zrážka