Tínedžera v Nemecku zatkli za plánovanie bombového útoku na klub gejov

V Nemecku zatkli tínedžera pre podozrenie, že v oblasti mesta Frankfurt nad Mohanom plánoval islamisticky motivovaný bombový útok. Vo štvrtok o tom informovala tamojšia prokuratúra.

13.09.2018 17:17
debata (1)

Hovorca frankfurtskej prokuratúry Sinan Akdogan pre agentúru AP povedal, že 17-ročného mladíka zatkla polícia v nemeckej spolkovej krajine Hesensko 1. septembra a sudca nariadil jeho vzatie do väzby pre podozrenie z prípravy závažného násilného činu.

Informácie vedúce k zatknutiu, poskytnuté Spojenými štátmi, naznačujú, že podozrivý plánoval útok na klub gejov vo Frankfurte a aj na katolícky kostol v tomto meste. Uviedol to nemenovaný predstaviteľ s prístupom k utajovaným informáciám.

Akdogan sa s odvolaním na prebiehajúce vyšetrovanie nevyjadril k terču útoku ani k zdroju informácií. Z dôvodu ochrany súkromia odmietol zverejniť meno podozrivého i ďalšie podrobnosti o plánovanom útoku.

Zaobstaral si návod a začal zháňať chemikálie

Podľa doterajších poznatkov vyšetrovateľov si podozrivý zaobstaral návod na zostrojenie výbušného zariadenia a snažil sa na internete zohnať chemikálie.

Nie je známe, ako ďaleko mladík pokročil v prípravách útoku, ale Akdogan povedal, že pri razii v dome podozrivého v meste Florstadt ležiacom severovýchodne od Frankfurtu sa našli malé množstvá chemikálií.

Nemecku sa aj v minulosti vďaka informáciám od amerických tajných služieb podarilo prekaziť plány útokov. Najznámejším prípadom bolo zmarenie prípravy bombového útoku islamských radikálov na leteckú základňu americkej armády Ramstein v južnom Nemecku v roku 2007.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #homosexuáli #bombový útok #klub