Kurdi zaútočili na iránsku ambasádu v Paríži, polícia reagovala neskoro

Irán v sobotu uviedol, že kurdskí aktivisti zaútočili na budovu jeho veľvyslanectva v Paríži, a obvinil francúzsku políciu, že zakročila neskoro, informovala tlačová agentúra Reuters.

15.09.2018 19:45
debata (12)

K incidentu podľa Teheránu došlo v piatok. Iránska tlačová agentúra Fars uviedla, že približne 15 kurdských aktivistov pálilo iránsku vlajku pred budovou iránskej ambasády vo francúzskej metropole a kameňmi rozbilo niekoľko okien. Do brány údajne hádzali aj hasiace prístroje a ďalšie predmety, nepodarilo sa im však dostať do priestorov veľvyslanectva.

„Francúzska vláda mala podniknúť všetky nevyhnutné opatrenia na ochranu iránskej diplomatickej misie v tejto krajine,“ uviedlo vo vyhlásení iránske ministerstvo zahraničných vecí pre štátnu tlačovú agentúru IRNA.

„Žiaľ, francúzska polícia neprišla na miesto včas, ako sa očakávalo, napriek tomu, že útočníci boli členmi teroristickej organizácie,“ dodal hovorca iránskeho rezortu diplomacie Bahrám Kásemí s tým, že niekoľko útočníkov polícia zatkla.

Teherán obvinil Francúzsko z podpory iránskych opozičných skupín, ktoré sa snažia v islamskej republike o prevrat a Teherán ich označuje za teroristické organizácie, pripomína Reuters. Francúzsko obvinenia odmietlo.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #Irán #Paríž #Kurdi #ambasáda