V Austrálii sa na festivale predávkovali stovky ľudí drogami

16.09.2018 11:20

Sedem stoviek návštevníkov festivalu tanečnej hudby v Sydney muselo v sobotu vyhľadať pomoc zdravotníkov po tom, čo sa zrejme predávkovali drogami. Desiatka ich skončila v nemocnici, dvaja mladí ľudia zomreli, informovala v nedeľu agentúra Reuters. Miestne úrady chcú zabrániť tomu, aby sa festival Defqon.1 ešte niekedy opakoval. Dvaja z hospitalizovaných sú v kritickom stave.

Polícia obvinila desať ľudí z distribúcie drog, sú medzi nimi dvaja tínedžeri, ktorí na festival údajne priniesli 120 tabletiek. Na tanečné podujatie prišlo okolo 30-tisíc ľudí.

„Som úplne zdesená, čo sa stalo, nechcem, aby ďalšie rodiny prežívali tragédiu, do akej sa dnes niektoré prebudili,“ povedala premiérka austrálskeho štátu Nový Južný Wales Gladys Berejiklianová. Festival označila za nebezpečnú akciu. „Urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som zabezpečila, že už sa nebude konať,“ povedala. Prípady úmrtia pre predávkovanie drogami sprevádzali festival už v roku 2013 a 2015.

Usporiadatelia v nedeľu uviedli, že ich smrť dvoch návštevníkov prehliadky tanečnej hudby ako je hardcore techno, hard house a hard trance, hlboko zarmútila. „Počet prípadov spojených s drogami nás sklamal, čo sa omamných látok týka, na festivale máme politiku nulovej tolerancie,“ uviedli usporiadatelia.

Festival Defqon.1 sa od začiatku tohto tisícročia koná v Holandsku, o niekoľko rokov neskôr sa pridala Austrália, svojho času sa konal aj v Čile.

0 debata debata
Viac na túto tému: #festival #drogy #Austrália #hudobný festival