Potápač, ktorý pomohol pri záchrane v thajskej jaskyni, zažaloval Elona Muska

Britský potápač Vernon Unsworth, ktorý toto leto pomohol zachrániť chlapčenský futbalový tím uviaznutý v zaplavenej thajskej jaskyni Tham Luang, zažaloval šéfa americkej automobilky Tesla Elona Muska za to, že ho označil za "pedofila". V pondelok o tom informovala tlačová agentúra AP.

17.09.2018 21:08
debata (12)

V Thajsku žijúci Unsworth zažaloval Muska za krivé obvinenie z „pedofílie“ zverejnené na Twitteri, na ktorom má šéf Tesly 22,5 milióna „followerov“.

V žalobe, podanej na federálnom súde v kalifornskom Los Angeles, žiada Unsworth aj vyše 75.000 dolárov odškodného a vydanie súdneho nariadenia, ktoré Muskovi zabráni v ďalších obvineniach voči potápačovi.

Musk nazval Unswortha „pedofil“ po tom, čo ho potápač kritizoval v televíznom interview. Musk a inžinieri zo spoločnosti SpaceX totiž skonštruovali malú ponorku a dopravili ju do Thajska s tým, že má pomôcť pri záchrane chlapcov a ich trénera. Miniponorku však záchranári v jaskynnom komplexe na severe Thajska nevyužili, pričom Unsworth ju označil za nepraktickú a za „PR ťah“. Musk neskôr obvinil Unswortha z toho, že do Thajska sa presťahoval preto, aby bol so svojou nevestou, ktorá je od potápača približne o 12 rokov mladšia.

Unsworth bol súčasťou medzinárodného tímu potápačov, ktorý v júli zachránil 12 malých futbalistov a ich 25-ročného trénera. Tím Diviaci uviazol na viac ako dva týždne vo vnútri jaskyne – bol tam od 23. júna, keď jediný východ z nej zatarasili bleskové záplavy, pripomenula tlačová agentúra DPA.

Britský potápač Unsworth pozná uvedenú jaskyňu Tham Luang ako málokto na svete a práve jeho vedomosti o tomto jaskynnom systéme boli kľúčové pri záchrane uviaznutých.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Thajsko #Elon Musk #thajskí futbalisti