Ukrajinský prezident žaluje britskú spravodajskú stanicu BBC za ohováranie

Ukrajinský minister zahraničných vecí Pavlo Klimkin v piatok potvrdil, že prezident Petro Porošenko zažaloval britskú spravodajskú stanicu BBC za ohováranie. Informoval o tom v piatok spravodajský portál Vesti.ua.

21.09.2018 12:45
Serbia Ukraine Foto: ,
Ukrajinský prezident Petro Porošenko.
debata (30)

Britský denník The Daily Telegraph pred tým napísal, že Porošenko zažaloval BBC v súvislosti so zverejnením materiálu, ktorý obsahoval tvrdenie, že za svoje prvé stretnutie s americkým prezidentom Donaldom Trumpom zaplatil 400.000 dolárov.

Správu o tom BBC zverejnila v máji tohto roku. Uviedla vtedy, že právnik prezidenta USA Michael Cohen dostal od sprostredkovateľov konajúcich v Porošenkovom mene nie menej než 400.000 dolárov za zorganizovanie stretnutia s Trumpom. Trump prijal Porošenka v Bielom dome v júni roku 2017.

Porošenkovi právnici tvrdia, že tvrdenie o platbe za sprostredkovanie tejto schôdzky je nepravdivé a uráža česť a dôstojnosť ich mandanta. Materiál BBC označil za nepravdivý aj Cohen. Klimkin v piatok vo vysielaní ukrajinskej televízie 1+1 povedal, že súčasná americká administratíva je pod takým „drobnohľadom“, že niečo také, ako tvrdí BBC, nie je možné. „V Spojených štátoch to tak nefunguje,“ dodal Klimkin.

BBC napriek upozorneniam z Kyjeva odmietla svoju správu dementovať a ani sa za ňu neospravedlnila.

Porošenko vo svojej žalobe uvádza, že reakcia BBC na jeho námietky voči danému spravodajskému materiálu sa niesla v „pohŕdavom a arogantnom tóne“. Sporný materiál je ešte stále dostupný na stránke BBC.

30 debata chyba
Viac na túto tému: #ohováranie #BBC #Petro Porošenko