Egypt v boji proti ozbrojencom z Islamského štátu vyzbrojuje Beduínov

27.09.2018 10:04

Egyptská armáda začala v rámci boja proti teroristickej organizácii Islamský štát (IS) s vyzbrojovaním členov beduínskych kmeňov v severnej a strednej časti Sinajského polostrova. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Egyptská armáda začala v rámci boja proti...
Egyptská armáda začala v rámci boja proti teroristickej organizácii Islamský štát (IS) s vyzbrojovaním členov beduínskych kmeňov. (na snímke Beduín so zbraňou) Autor: SITA/AP

Ozbrojení Beduíni hliadkujú v oblasti, ktorá je už niekoľko rokov dejiskom krvavého konfliktu s militantmi napojenými na IS, pôsobiacimi na Sinaji. Príslušníci beduínskych kmeňov tvrdia, že ich znalosti im ako miestnym obyvateľom poskytujú v tomto boji výhodu.

Egyptská armáda však zatiaľ vyzbrojovanie Beduínov a ich využívanie ako bojovej sily verejne nepriznala. Uviedla len, že spolupracujú a poskytujú informácie. V minulosti boli egyptské bezpečnostné zložky opatrné v súvislosti s poskytovaním zbraní beduínom vzhľadom na dlhodobé napätie s príslušníkmi týchto kmeňov.

Najnovší posun môže byť podľa AP pokusom dostať miestne obyvateľstvo na Sinaji viac na stranu egyptskej vlády v boji proti militantom napojeným na IS.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Egypt #Islamský štát #beduíni
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku