Zemetrasenia a cunami na Sulawesi si vyžiadali 1407 obetí

02.10.2018 10:39, aktualizované: 03.10.2018 10:47
sulawesi
Indonézsky vojak prechádza okolo tiel obetí zemetrasení a cunami na ostrove Sulawesi. Autor: ,

Počet obetí ničivých zemetrasení a vlny cunami, ktoré koncom minulého týždňa postihli indonézsky ostrov Sulawesi, sa v stredu zvýšil na 1407.

Ešte v utorok úrady hlásili „len“ 1234 obetí. V pondelok bol oficiálny počet obetí zhruba 840, pričom väčšina sa našla v meste Palu, uviedli príslušné indonézske úrady.

Indonézsky úrad pre zmierňovanie následkov katastrof v hlavnom meste Jakarta uviedol, že pochovaných bolo doposiaľ 519 obetí, napísala agentúra AP.

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 a následná vlna cunami, ktorú najsilnejší otras vyvolal, zničili v piatok mesto Palu a okolité obce v indonézskej provincii Stredné Sulawesi. Mesto v stredu navštívil aj prezident Joko Widodo.

Po zemetrasení bolo s ťažkými zraneniami hospitalizovaných viac než 2550 ľudí, 113 osôb zostáva nezvestných.

Na indonézskom ostrove Sulawesi vybuchla v stredu aj sopka Soputan a vychrlila oblak popola až do výšky štyri kilometre. Obete na životoch ani zranenia v dôsledku výbuchu sopky hlásené neboli.

Indonézia sa nachádza v regióne, kde na seba naráža viacero tektonických platní, preto sú v tejto rozľahlej ostrovnej krajine juhovýchodnej Ázie zemetrasenia a výbuchy sopiek časté. Na 13.000 ostrovoch Indonézie sa nachádza približne 500 sopiek, 128 z nich je aktívnych.

#zemetrasenie #indonézia #cunami #Sulawesi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku